Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Walentynki to wyjątkowy dzień,

gdy wszystkie smutki odchodzą w cień.

Dzisiaj wszyscy jesteśmy w radości,

bo rozmawiamy o szczęściu i miłości!”

Dnia 11 lutego w naszej szkole odbyły się  walentynki. Samorząd Uczniowski kilka dni wcześniej rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Na korytarzu ustawiono pięknie zdobioną skrzynkę na listy. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, koleżankom i kolegom, wrzucali własnoręcznie wykonane kartki walentynkowe. Kartki walentynkowe powstawały na lekcjach plastyki, zajęciach świetlicowych, uczniowie przygotowywali je także w domu. W tym roku w rolę  listonosza wcielił się uczeń klasy IV - Miłosz Kobus. Trzeba przyznać, że szkolny listonosz nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy chcieli sprawić przyjemność drugiej osobie. Nikt nie miał smutnej minki, ponieważ każdy uczeń otrzymał walentynkę lub kilka walentynek. Nie zabrakło wyrazów sympatii również pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.

W tym radosnym dniu na terenie szkoły mile widziany był specjalny strój  – ubranie  w kolorze czerwonym lub z elementami czerwonymi.  Z tej okazji  zorganizowany został plebiscyt klasowy na najbardziej „walentynkową” klasę. Pierwsze miejsce ex aequo zajęły klasy II, III oraz IV.

Słodkim akcentem tego dnia były nie tylko kartki, które otrzymywali z rąk „walentynkowych listonoszy” uczniowie,  ale też i lizaki w kształcie serca, którymi zostali obdarowani zwycięzcy plebiscytu.  Dzień upłynął w atmosferze radości, przyjaźni i dobrej zabawy.

Coroczny zwyczaj obchodzenia walentynek wpisał się już na stałe w harmonogram uroczystości naszej szkoły i przeszedł do tradycji. Nie traktujemy go jednak w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności i życzliwości, jako ciekawy sposób na wzmocnienie przyjaźni.

Joanna Ciesielczuk i Monika Futa