Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
14 października 2013 roku w godzinach 8:00–15:30 odbyła się szkolna wycieczka do Dubeczna i Włodawy.
Wzięli w niej udział wszyscy chętni uczniowie z klas I-VI oraz dzieci z oddziału przedszkolnego.
Wycieczka miała charakter edukacyjno-rekreacyjny. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie huty szkła w Dubecznie. Dzieci zdobyły wiedzę na temat pracy hutnika, produkcji szkła gospodarczego i wyrobów ze szkła. Piękne naczynia i sposób ich wykonania wzbudziły zachwyt wycieczkowiczów, a praca hutnika – szczery podziw i uznanie.
Wiedzę z zakresu edukacji przyrodniczej uczestnicy wycieczki zdobyli bądź pogłębili zwiedzając Stację Hydrologiczno-Meteorologiczną we Włodawie. Pracownik stacji oprowadził uczniów po ogródku meteorologicznym. Zaprezentował przyrządy do obserwacji i pomiaru prognozy pogody, szczegółowo opisał ich budowę, działanie i przeznaczenie. Pokazał m.in. anemometr, manometr, wiatromierz, termometr, higrometr, itp. Wyjaśnił także, na czym polega jego praca i komu jest potrzebna.
Kolejnym punktem programu był posiłek w pizzerii. A jeśli pizzeria – to oczywiście była była pizza. Dodatkową atrakcją lokalu była możliwość obserwacji kameleona wylegującego się w terrarium.
Uczniowie byli syci, ale wciąż chłonni nowych emocji. Prawie dwie kolejne godziny spędzili w kinie oglądając amerykański film fabularno-animowany „Smerfy 2”. Pobyt w kinie, a także sam film bardzo się dzieciom podobał. 
Zmęczeni, ale zadowoleni, uśmiechnięci i pełni wrażeń – uczniowie wrócili do domów.
 
Dziękujemy:
Organowi Prowadzącego za udostępnienie autobusu.
Pani Małgorzacie Biedzińskiej, która jako rodzic wsparła pomocą opiekunów wycieczki.