Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
16 października 2013 r. 36 uczniów klas I – VI i 5 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej wzięło udział w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca” pod nazwą „Restart a Heart”. W Polsce organizatorem wydarzenia była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedsięwzięcie miało charakter otwarty, wystarczyło zarejestrować się na stronie fundacji.
Celem akcji było powszechne nauczenie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia. Tego dnia młodzież wszystkich krajów Europy wspólnie ustanawiała rekord w resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Rekord polegał na jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji na jak największej ilości fantomów przez jak największą ilość osób w przedziale czasowym 12.00 – 12.30.
My do tego szczytnego przedsięwzięcia użyliśmy jednego fantomu, który pozyskaliśmy kilka lat temu realizując program „Ratujemy i Uczymy Ratować”. W trakcie ustanawiania rekordu nasi uczestnicy zmieniali się. Całe wydarzenie nagraliśmy i dokumentację wideo i foto przesłaliśmy na adres Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.