Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

23 maja 2014 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej Święto Rodziny. Jest to jedno z najważniejszych świąt w kalendarzu imprez i uroczystości szkolnych.

Pani Dyrektor powitała uroczyście licznie przybyłych rodziców, podkreśliła jak ważnym w życiu każdego z nas jest posiadanie domu pełnego miłości i ciepła rodzinnego, jak istotną rolę odgrywają rodzice, którzy są wzorem do naśladowania i autorytetem dla swoich pociech. Pani Dyrektor złożyła również zebranym życzenia z okazji zbliżających się świąt – Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrali uczniowie. W dedykowanym rodzicom koncercie życzeń, wierszem i piosenką, podziękowali za bezgraniczną miłość, trud wychowania, opiekę i cierpliwość. Następnie uczniowie zaprezentowali przedstawienie „Jaś i Małgosia”. Zabawna inscenizacja bardzo spodobała się publiczności, występ młodych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu Święta Rodziny były warsztaty kulinarne – uczniowie wraz z mamami i nauczycielami przygotowywali pyszne sałatki i kanapki oraz piekli ciasteczka, tatusiowie zajęli się przyrządzaniem kiełbasek z grilla. Po przygotowaniu potraw wszyscy udali się na boisko szkolne, by siedząc wygodnie na kocykach skonsumować sporządzone pyszności. Piknik okazał się wspaniałą okazją do wymiany kulinarnych doświadczeń i relaksu na świeżym powietrzu. Rada Rodziców przygotowała dla uczniów w czasie pikniku dodatkową atrakcję – malowanie twarzy. Dzieci zmieniły się nie do poznania, kto to nie biegał po boisku- tygrys, niedźwiadek, spiderman, hello kity…

Po pikniku przyszedł czas na potyczki i zmagania sportowe. Rozpoczęliśmy jednak od konkurencji, która wymagała sprawności intelektualnej , a nie fizycznej. Rodzice, uczniowie i nauczyciele podzieleni na grupy układali na czas hasła promujące zdrowy styl życia – dobre nawyki żywieniowe, uprawianie sportu, informujące o szkodliwości zażywania używek. Po tej konkurencji uczniowie wspólnie z rodzicami przyklejali na balonikach karteczki z informacjami na temat szkodliwości czynnego i biernego palenia nikotyny, rodzice i uczniowie otrzymali również zakładki do książki opatrzone rysunkami i hasłami negującymi zażywanie używek. Następnie rozpoczęły się zmagania sportowe, najwięcej emocji wzbudziły – wyścig w workach i przeciąganie liny. Rywalizacja była zacięta, ale dla uczestników to nie wygrana była najważniejsza, najważniejsza była satysfakcja ze wspólnej zabawy. Po potyczkach sportowych na wszystkich czekała nagroda – lody, które przyniosły orzeźwienie po chwilach pełnych wysiłku.

Święto Rodziny było wspaniałą okazją do integracji - wspólnej zabawy, wymiany doświadczeń i nauki. Dopisała przepiękna pogoda, wszystkim dopisał też dobry humor. Zadowolenie, uśmiech na twarzach dzieci, rodziców i nauczycieli potwierdziły, że wszyscy świetnie się bawili.