Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

17 czerwca 2014 roku już po raz dwunasty w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej odbyła się Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Sawin oraz Święto Szkoły.

W olimpiadzie lekkoatletycznej uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych w Sawinie, Czułczycach i Wólce Petryłowskiej. Po zsumowaniu wyników z sześciu rozegranych konkurencji okazało się, że I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Sawinie, II -- Szkoła Podstawowa w Czułczycach, III -- Szkoła Podstawowa w Wólce Petryłowskiej.

Indywidualnie zwycięstwo odnieśli: 

w rzucie piłeczką palantową

  • Gabriela Wacewicz -- SP Sawin, wynik: 31,4 m
  • Michał Marczuk -- SP Sawin, wynik: 51,5 m

w rzucie piłka lekarską

  • Aleksandra Gaj -- SP Sawin, wynik: 7,8 m
  • Miłosz Pecyna -- SP Sawin, wynik: 11,8 m

w skoku w dal

  • Aleksandra Gaj -- SP Sawin, wynik: 3,5 m
  • Patryk Lipko -- SP Sawin, wynik: 4,13 m. 

Puchary dla drużyn oraz nagrody rzeczowe dla indywidualnych zwycięzców ww. dyscyplin sportowych wręczyli: Andrzej Mazur Wójt Gminy Sawin, Andrzej Skóra Sekretarz Gminy Sawin i Róża Sajek Dyrektor SP w Wólce Petryłowskiej. 

Podziękowania za przygotowanie uczniów do zmagań sportowych otrzymali nauczyciele: Alicja Staszewska-Rudnicka, Piotr Sołoducha, Andrzej Gmitruk, Jerzy Suchonos.

Pamiątkowe dyplomy -- wraz z wyrazami wdzięczności -- dyrektor szkoły wręczyła sponsorom imprezy: Andrzejowi Mazurowi Wójtowi Gminy Sawin, Andrzejowi Skórze Sekretarzowi Gminy Sawin, Radzie Rodziców, Państwu Teresie i Marianowi Kobus oraz OSP w Sawinie.

Olimpiada lekkoatletyczna jest stałym elementem Święta Szkoły. Pozostałe części tegorocznej imprezy to: piknik integracyjny, pogadanka i prezentacja wozu bojowego przeprowadzone prze członków OSP w Sawinie, recytacja utworów św. Jana Pawła II, część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. 

Podawane podczas pikniku kiełbaski z grilla przygotowali rodzice. Na deser były ciastka, napoje i lody.

Piękny, nowo zakupiony wóz bojowy mogliśmy obejrzeć dzięki życzliwości OSP w Sawinie. Prezentacja poparta była pogadanką w wykonaniu pana Stanisława Dyczkowskiego. Ogromną radość sprawiła uczniom możliwość obejrzenia wozu „od środka", posiedzenia na siedzeniu kierowcy... Niektóre dzieci zadeklarowały, że w przyszłości chcą zostać strażakami. 

W pięknej, naturalnej scenerii otoczenia szkoły wysłuchaliśmy laureatów Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się w czerwcu w Szkole Podstawowej w Bukowie Wielkiej. Wiersze Świętego Jana Pawła II zaprezentowali: Sandra Struska (SP Wólka Petryłowska), Martyna Oliferuk (SP Czułczyce), Karolina Zbarachewicz (SP Wólka Petryłowska).

Ostatnim punktem programu było przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia". Aktorami byli uczniowie naszej szkoły, piękną scenografię przygotowały nauczycielki: Karolina Fajks i Agnieszka Nowicka-Malec. Tytułowi bohaterowie spektaklu przeprowadzili widzów przez sceny smutne, momentami tragiczne i mrożące krew w żyłach, ale... jak to w baśniach bywa -- wszystko skończyło się dobrze: zwyciężyło dobro, zła czarownica została pokonana, Jaś i Małgosia będą żyli długo i szczęśliwie otoczeni ojcowską miłością... 

Uczestnicy Święta Szkoły mieli możliwość pobrania ulotek i innych materiałów informacyjnych z dwóch przygotowanych wystaw: „Uwaga! Niebezpieczeństwo! Alkohol!" i „Profilaktyka" oraz możliwość dokonania pomiarów ciśnienia tętniczego przez Panią Janinę Chmielewską, szkolną pielęgniarkę.

Święto Szkoły jest największą z organizowanych przez szkołę imprez. Biorą w nim udział uczniowie ze szkół z terenu gminy Sawin, rodzice, mieszkańcy wsi, władze samorządowe, zaproszeni goście. Cieszymy się, że w tym roku wielu gości wsparło swoją obecnością nasze święto!

W przygotowanie imprezy było zaangażowanych wiele podmiotów: władze samorządowe, rodzice, nauczyciele, uczniowie, służba zdrowia, OSP w Sawinie, pracownicy szkoły, sponsorzy. Wszystkim z całego serca -- w imieniu uczniów i nauczycieli -- dziękuję! 

Zapraszam za rok -- Róża Sajek