Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 września 2014 r. zorganizowano gminny rajd „Śladami pamięci...”. Celem tego przedsięwzięcia było pokazanie uczniom ze szkół z terenu Gminy Sawin miejsc upamiętniających miejsca pobytu i męczeńską śmierć żołnierzy walczących o niepodległość naszej małej Ojczyzny w czasie powstania styczniowego i II wojny światowej. W rajdzie wzięli udział uczniowie klas IV – VI wraz z wychowawcami. 

Uczestnicy rajdu odwiedzili symboliczne mogiły i miejsca pamięci narodowej znajdujące się na terenie naszej gminy, poznali historię ich powstania oraz zwiedzili kirkut, czyli cmentarz mieszkańców Gminy Sawin pochodzenia żydowskiego. Następnie chętni uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzowym na temat historii Gminy Sawin i zwiedzanych w czasie rajdu miejsc historycznych.

Miłym podsumowaniem dnia było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Udział w rajdzie Śladami pamięci… znacznie wzbogacił wiedzę historyczną uczniów na temat naszego regonu, był też doskonałą okazją do integracji młodzieży ze wszystkich szkół z terenu gminy Sawin.