Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak co roku, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Hasłem przewodnim akcji 2014 jest „Turysto, szanuj środowisko”. Wyjątkowo w roku 2014 akcja została podzielona na dwa etapy, pierwszy przed trzecim weekendem września, drugi zaś w kwietniu 2015 r. Tym razem organizatorzy zachęcają do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody, promują „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!

Nim nasi „szkolni pogromcy śmieci” wyruszyli w teren, na boisku szkolnym odbyła się „odprawa”. Uczennica klasy VI Aleksandra Biedzińska przypomniała genezę akcji, jej cele i dotychczasowy przebieg. Pani Małgorzata Kiszowara- szkolny koordynator akcji - wyznaczyła poszczególnym klasom tereny do uprzątnięcia, przydzieliła worki na śmieci i rękawice ochronne, przypomniała o segregacji odpadów. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się na „śmieciowe łowy”. Uprzątnięto tereny wokół ogrodzenia szkoły, pobocze drogi wiejskiej Petryłów-Wólka Petryłowska i przystanki autobusowe. Zebrane odpady stanowiły głównie opakowania po produktach żywnościowych i plastikowe butelki.

Zbiórka śmieci była doskonałą lekcją ekologii. Nagrodą za dobrze wykonaną i pożyteczną pracę było ognisko z pysznymi kiełbaskami i herbatą ufundowane przez Radę Rodziców.