Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

16 października 2014 r. 32 uczniów klas I – VI i 3 nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wólce Petryłowskiej wzięło udział w „Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca”. Celem akcji było nauczenie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe i niespodziewane zatrzymanie krążenia. W Polsce organizatorem wydarzenia była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedsięwzięcie miało charakter otwarty, wystarczyło mieć dostęp do fantoma i zarejestrować się na stronie fundacji.

Tego dnia wspólnie ustanawialiśmy rekord w resuscytacji krążeniowo – oddechowej, który polegał na jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji na jak największej ilości fantomów przez jak największą ilość osób w przedziale czasowym 12.00 – 12.30. Do tego przedsięwzięcia użyliśmy jednego fantoma, który pozyskaliśmy kilka lat temu realizując program „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Pokazaliśmy, że nasze dzieci już od najmłodszych lat uczą się podstawowych czynności ratujących życie. W trakcie ustanawiania rekordu nasi uczestnicy zmieniali się. Całe wydarzenie nagraliśmy,  dokumentację wideo i foto przesłaliśmy na adres Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. Czy udało nam się pobić ten wynik w bieżącym roku?