Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

22 października 2014r. odwiedziła naszą szkołę grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny zatytułowany „Życie i kultura w średniowieczu”. Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I-VI mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii.

Podczas pokazu dzieci zostały zapoznane z charakterystycznymi elementami  kultury epoki średniowiecza. Poznały dawne obyczaje, dowiedziały się z czego składał się ekwipunek oraz uzbrojenie rycerza i w jaki sposób dawniej karano przestępców. Niewątpliwą atrakcją był prawdziwy pojedynek w obronie godności damy serca jednego z rycerzy. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia hełmu rycerskiego, potrzymania tarczy, miecza, młota bojowego czy buzdygana. Niektóre egzemplarze broni siecznej były tak ciężkie, że nawet najsilniejsi chłopcy nie byli w stanie ich unieść.

Pokaz spotkał się ogromnym zainteresowaniem publiczności, uczniowie bardzo chętnie, wspólnie z prowadzącymi, demonstrowali fragmenty zbroi rycerskiej i narzędzia tortur. Dzieci, dobrze się bawiąc, przyswoiły znaczną wiedzę na temat życia w czasach średniowiecza. Zapraszamy do fotogalerii.