Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

26 listopada 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie kl. I - III, nauczyciele oraz rodzice uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Chełmskiego Domu Kultury. Wyjazd zorganizowano z inicjatywy przewodniczącej Rady Rodziców – pani Małgorzaty Fedorowicz.

Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań kulturą, nawiązanie bezpośredniego kontaktu ze sztuką teatralną i dużą sceną, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt z twórczością dla dzieci oraz wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Uczestnicy wyjazdu obejrzeli w CHDK program artystyczny pt. „Strażnicy wartości. Uwierz w bajkę" przygotowany przez Estradę Dziecięcą. W/w program to współczesna adaptacja znanych i lubianych bajek, m.in. „Złotej rybki” i „Dzikich łabędzi”. Realizatorzy spektaklu za pomocą słowa, muzyki i tańca zwrócili uwagę widzów na ponadczasowy, uniwersalny przekaz bajek i promowane przez nie wartości takie jak przyjaźń, miłość, uczciwość, życzliwość, pracowitość, pomoc innym i tolerancja.

Spektakl był doskonałą lekcją właściwego postępowania, występy młodych artystów dostarczyły widzom wielu niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.