
Dzień 7 mobilności w ramach programu Erasmus + – pożegnanie z Sevillą, wizyta w Parku Marii Luizy
Nasza mobilność w ramach programu Erasmus Plus dobiega końca. Piątek, 6 grudnia, był dniem wolnym od pracy w całej Hiszpanii – obchodzono święto patriotyczne – Uchwalenie Konstytucji Hiszpanii. W okrojonym składzie wybraliśmy się do miasta, żeby zobaczyć, jak Hiszpanie obchodzą święto patriotyczne. Wprawdzie nie uczestniczyliśmy w państwowych obchodach święta, ale widzieliśmy przystrojone uliczki w białe… Więcej… →

Dzień 6 mobilności w ramach programu Erasmus plus – zajęcia w hiszpańskiej szkole, zwiedzanie miasta
Aktywność rozpoczęliśmy od prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy 6C. Zostaliśmy zapoznani z tradycjami religijnymi oraz patriotycznymi Hiszpanów. Przepiękne filmiki z uroczystości dostarczały wiele emocji. Uczniowie przygotowali także narodowe tańce i pieśni. Każdego dnia częstowano nas churrosami- tradycyjnym tłustym wypiekiem w kształcie pręta oraz owocami. Następnie wykonaliśmy ćwiczenia rozwijające naszą świadomość ekologiczną. Wzięliśmy także udział w… Więcej… →

Dzień 5 mobilności w ramach programu Erasmus plus- kolejna wizyta w hiszpańskiej szkole Jaracanda.
Tak, jak dnia poprzedniego integrowaliśmy się z dziećmi hiszpańskimi tym razem z uczniami klasy 6 B. W ramach zajęć obejrzeliśmy prezentację o Hiszpanii i naszej szkole – oczywiście nasze lektorki świetnie poradziły sobie z j. angielskim opowiadając o naszych aktywnościach. Odbył się też „Escape room”, którego tematem było zdrowe odżywianie. Następnie zagraliśmy 2 mecze w… Więcej… →






