Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

16 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Wólce Petryłowskiej odbyła się Gminna Olimpiada Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych z terenu Gminy Sawin o Puchar Wójta oraz Święto Szkoły. Impreza ta już na stałe wpisała się w kalendarz imprez i uroczystości gminnych. Ma ona na celu integrację szkół z terenu Gminy Sawin, integrację lokalnej społeczności, propagowanie zdrowia i zdrowego stylu życia, popularyzację sportu, promocję szkoły.

W olimpiadzie lekkoatletycznej wzięły udział reprezentacje uczniów klas IV-VI ze wszystkich szkół z terenu Gminy Sawin, tj. z Zespołu Szkół w Sawinie, SP w Czułczycach, SP w Bukowie Wielkiej, SP w Wólce Petryłowskiej. Zawodnicy zmagali się w następujących konkurencjach: bieg sztafetowy, bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską, rzut piłką palantową, drużynowe przeciąganie liny. 

Po zsumowaniu wyników z rozegranych konkurencji okazało się, że I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Sawinie, II – Szkoła Podstawowa w Czułczycach, III - Szkoła Podstawowa w Wólce Petryłowskiej.

Indywidualne zwycięstwa odnieśli: w rzucie piłeczką palantową – Marlena Ciesielska – 29 m (SP Sawin), Olaf Szumiło – 38,5 m (SP Bukowa Wielka); w rzucie piłką lekarską – Martyna Oliferuk – 9,5 m (SP Czułczyce), Paweł Kaniewski – 11 m (SP Sawin); w skoku w dal – Aleksandra Gaj – 3,9 m (SP Sawin), Kamil Gałan – 3,85 m (SP Sawin).

W czasie, kiedy Komisja zliczała zdobyte przez zawodników i drużyny punkty, na szkolnym boisku odbyła się prezentacja sprzętu technicznego przeprowadzona przez Funkcjonariuszy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 w Chełmie pod dowództwem młodszego brygadiera Sławomira Kozieja. Widzowie z zachwytem oglądali wspaniały pokaz, na który złożyły się: prezentacja wozu bojowego, sprzętu do ratowania ofiar wypadków, parasol wodny i armatka wodna. Chętni mogli wejść do wozu bojowego, obejrzeć go od środka, przymierzyć hełm, itp. Jesteśmy wdzięczni za przyjazd, wspaniałą prezentację, rzeczowe wyjaśnienia.

Kolejną częścią Święta Szkoły był piknik integracyjny. Kiełbaski z grilla przygotowali rodzice. Były też ciastka, napoje, pizze oraz lody. Rozmowom i bliższemu poznawaniu się sprzyjała piękna pogoda, swobodna atmosfera oraz naturalna sceneria otoczenia szkoły.

Na scenie, tradycyjnie przygotowanej pod okazałą gruszą, odbyła się część oficjalna: powitanie gości, podanie wyników olimpiady lekkoatletycznej, podziękowania, część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły, występ Pani Jadwigi Kendzierawskiej.

Puchary dla drużyn oraz nagrody rzeczowe dla indywidualnych zwycięzców wręczyli: Wójt Gminy Sawin Dariusz Ćwir, Dyrektor Szkoły Róża Sajek, Radny RG Sawin Eugeniusz Gumienik. Nagrody indywidualne ufundował Starosta Powiatu Chełmskiego – Piotr Deniszczuk, puchary i piłki dla zwycięskich drużyn – Wójt Gminy Sawin – Dariusz Ćwir.

Podziękowania za przygotowanie uczniów do zmagań sportowych otrzymali nauczyciele: Alicja Staszewska-Rudnicka, Urszula Książek, Andrzej Gmitruk, Jerzy Suchonos. Pamiątkowe dyplomy – wraz z wyrazami wdzięczności – dyrektor szkoły wręczyła: Dariuszowi Ćwirowi – Wójtowi Gminy Sawin, z-cy Dowódcy JRG Nr 2 w Chełmie mł. bryg. Sławomirowi Koziejowi. Serdeczne podziękowania kierujemy również do Pani Janiny Chmielewskiej, pielęgniarki z Przychodni LUDI-MED, która zabezpieczała imprezę pod względem medycznym.

Ostatnim punktem programu była część artystyczna. W przedstawieniu teatralnym pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” wystąpili uczniowie naszej szkoły, których do występu przygotowały nauczycielki: Karolina Fajks i Agnieszka Nowicka-Malec. Sądząc po oklaskach, spektakl podobał się widzom, mali aktorzy nie zawiedli. Pani Jadwiga Kendzierawska, śpiewaczka ludowa, tym razem wystąpiła w nieco innym repertuarze – zaśpiewała piosenki Anny Jantar. 

Święto Szkoły jest największą z organizowanych przez szkołę imprez. Biorą w nim udział uczniowie ze szkół z terenu Gminy Sawin, rodzice, mieszkańcy wsi, władze samorządowe, zaproszeni goście. Cieszymy się, że w tym roku wielu gości wsparło swoim autorytetem nasze święto! Dziękujemy za obecność Szanownym Gościom: księdzu Sławomirowi Mazurkowi z Parafii w Bukowie Wielkiej, Wójtowi Gminy Sawin Dariuszowi Ćwirowi, Doktor Grażynie Ludwików, Radnym Rady Gminy Sawin: Iwonie Wołoszkiewicz, Eugeniuszowi Gumienikowi, Błażejowi Jasińskiemu, Marii Borkowskiej – z-cy dyr. ZS w Sawinie, Renacie Chochół – Prezes Spółdzielni Vita Solis, Pani Janinie Chmielewskiej – pielęgniarce z Przychodni LUDI-MED. Wiele radości sprawili nam uczestnicy WTZ w Sawinie, którzy – wraz z Opiekunami – zaszczycili naszą imprezę.

Impreza nie odbyłaby się w takim wymiarze, gdyby nie przychylność okazana nam przez sponsorów. Na nasz apel odpowiedziało wiele instytucji i osób prywatnych. Życzliwość, wyrażona tym razem materialnie, przerosła nasze oczekiwania! Zebrane pieniądze posłużyły do organizacji Święta Szkoły, pozostałe zostaną wykorzystane na potrzeby uczniów w przyszłym roku szkolnym. Sponsorami Święta Szkoły byli: Starosta Powiatu Chełmskiego – Piotr Deniszczuk, Wójt Gminy Sawin – Dariusz Ćwir, Radni Powiatu Chełmskiego – Andrzej Łolik i Hubert Wiciński, Radni Rady Gminy Sawin, Bank Spółdzielczy w Sawinie, Rada Rodziców, Spółdzielnia Socjalna Vita Solis, Gospodarstwo Agroturystyczne CHUTOR DENISZCZUKI, Stacja Paliw HUZAR w Sawinie, Piekarnia ADAM MRÓZ, Hurtownia Mięs i Wędlin PUBLIMAR w Chełmie, Błażej Jasiński, Tadeusz Starzyniec, Teresa i Marian Kobusowie, Janina i Marek Struscy, Gabriel Zembrzycki, Kazimierz Howorus, Zofia i Piotr Wojciechowscy, Wojciech Wróbel, Zbigniew Michalski, Urszula i Zbigniew Błaszczukowie, Marzena Demczuk vel Gaj, Janina Rózga, Marta Gendek, Halina Dąbska, Kalina Jedziniak, Marzena Gumienik, Jadwiga Kendzierawska, Marian Mazurek.

Wszystkim z całego serca – w imieniu uczniów i nauczycieli – dziękuję!